har valt att kalla detta mopeddäck med däckbeteckningen 100/90-R10 för SL26. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta mopeddäck för SL26.
SL26 passar på fälgar med en diameter på 10". Med mopeddäcket SL26 får du ett däck som är 100 mm brett och har en profil på 90 mm.
Du kan komplettera detta mopeddäck med 10"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 453 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | SL26 |
| Däckbeteckning | 100/90-R10 |
| Diameter | 10" |
| Bredd | 100 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 90% |
| Belastningskod | 56 |
| EAN | 5942741008066 |
Detta mopeddäck från , kallat S83, har däckbeteckningen 100/90-R10.
Mopeddäck med däckbeteckningen 100/90-R10 och modellnamnet TT 93 GP.
Ett av våra mopeddäck från . Detta däck med beteckningen 100/90-R10.
Ett mopeddäck från . Diablo Rosso Scooter har däckbeteckningen 100/90-R10.