Mopeddäcket Angel Scooter är ett mopeddäck för er med mopeder som kräver däck med däckbeteckningen 120/70-R10. Detta mopeddäck har modellnamnet Angel Scooter och är ett av alla däck som tillverkas av .
Angel Scooter är ett mopeddäck som passar på fälgar med en diameter på 10". Mopeddäcket är 120 mm brett med en profil på 84 mm. Hastighetsindex L som Angel Scooter har innebär hastigheter upp till 120 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 10"-fälgar till Angel Scooter.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 674 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | Angel Scooter |
| Däckbeteckning | 120/70-R10 |
| Diameter | 10" |
| Bredd | 120 mm |
| Profil | 84 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | L (max 120 km/h) |
| Belastningskod | 54 |
Angel Scooter är ett mopeddäck med däckmärkningen 120/70-R10.
Ett av våra mopeddäck från . Detta däck med beteckningen 120/70-R10.
Mopeddäck med däckbeteckningen 120/70-R10 och modellnamnet MC22 Elegance.
Ett mopeddäck från . Touring Force-SC har däckbeteckningen 120/70-R10.