Däckbeteckningen för detta mopeddäck från är 120/70-R13. ScootSmart 2, som detta mopeddäck heter, är ett mopeddäck från .
ScootSmart 2 har en diameter som är 13" och därmed passar på 13"-fälgar. Här har du ett mopeddäck från som är 120 brett och med en profil på 84 mm. ScootSmart 2 klarar hastigheter upp till 150 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex P.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 13"-fälgar till ScootSmart 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 595 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | ScootSmart 2 |
| Däckbeteckning | 120/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 120 mm |
| Profil | 84 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | P (max 150 km/h) |
| Belastningskod | 53 |
| EAN | 4038526441584 |
Mopeddäck med däckbeteckningen 120/70-R13 och modellnamnet ScootSmart.
Mopeddäcket ScootSmart från med däckbeteckningen 130/60-R13.
Detta mopeddäck från , kallat Touring Force-SC, har däckbeteckningen 120/70-R13.
Mopeddäcket Battlax SC F har en däckbeteckning som är 120/70-R13. Däcket kommer från .