ScootSmart 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 120/70-R14. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta mopeddäck för ScootSmart 2.
ScootSmart 2 är ett mopeddäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Detta däck är 120 mm brett och har samtidigt en profil på 84 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindex P som ScootSmart 2 har innebär hastigheter upp till 150 km/h.
Behöver du 14"-fälgar till dina ScootSmart 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya mopeddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 347 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | ScootSmart 2 |
| Däckbeteckning | 120/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 120 mm |
| Profil | 84 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | P (max 150 km/h) |
| Belastningskod | 61 |
| EAN | 4038526441591 |
Mopeddäcket ScootSmart har en däckbeteckning som är 120/70-R14. Däcket kommer från .
Detta mopeddäck från , kallat City Grip, har däckbeteckningen 120/70-R14.
Battlax Scooter Rear - Ett mopeddäck med däckmärkningen 120/70-R14.
ScootSmart är ett mopeddäck med däckmärkningen 140/70-R13.