K433F är ett mopeddäck som passar mopeder med däckbeteckningen 120/70-R15. Mopeddäcket du nu tittar på kallar för K433F.
K433F är ett mopeddäck med diametern 15". Med mopeddäcket K433F får du ett däck som är 120 mm brett och har en profil på 84 mm. Hastighetsindex S som K433F har innebär att det är ett mopeddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 180 km/h.
Behöver du 15"-fälgar till dina K433F? Passa på att köpa fälgar när du köper nya mopeddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 227 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | K433F |
| Däckbeteckning | 120/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 120 mm |
| Profil | 84 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 56 |
| EAN | 4717954426652 |
City Grip 2 är ett mopeddäck med däckmärkningen 120/70-R15.
Mopeddäcket Power Pure SC från med däckbeteckningen 120/70-R15.
Detta mopeddäck från , kallat AM63 Viper Stryke, har däckbeteckningen 120/70-R15.
Detta mopeddäck från , kallat Diablo Rosso Scooter SC, har däckbeteckningen 120/70-R15.