har valt att kalla detta mopeddäck med däckbeteckningen 130/60-R13 för K761. , som är kända av många för sina mopeddäck, kallar detta mopeddäck för K761.
Detta -däck har en diameter på 13". mopeddäcket K761 är 130 mm brett och en profil på 78 mm. Detta är ett mopeddäck som får användas för hastigheter upp till 130 km/h (hastighetsindex M).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper K761. Mer information om passande 13"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 865 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | K761 |
| Däckbeteckning | 130/60-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 130 mm |
| Profil | 78 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | M (max 130 km/h) |
| Belastningskod | 53 |
| EAN | 4717954424597 |
har tagit fram detta mopeddäck med namnet K413. Däcket har däckbeteckningen 130/60-R13.
Mopeddäcket K413 har en däckbeteckning som är 120/70-R13. Däcket kommer från .
Mopeddäck från med modellnamnet K58 och däckbeteckningen 90/100-R10.