Detta mopeddäck från har däckmärkningen 130/70-R13. , som tillverkar detta mopeddäck, har gett det modellnamnet Diablo Rosso Scooter.
Detta mopeddäck passar på fälgar som har en diameter på 13". Detta mopeddäck har en bredd på 130 mm och en profil på cirka 91 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på P är Diablo Rosso Scooter ett mopeddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 150 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Diablo Rosso Scooter då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 758 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | Diablo Rosso Scooter |
| Däckbeteckning | 130/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 130 mm |
| Profil | 91 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | P (max 150 km/h) |
| Belastningskod | 63 |
Diablo Rosso Scooter är ett mopeddäck med däckmärkningen 130/70-R13.
Mopeddäck med däckbeteckningen 130/70-R13 och modellnamnet Diablo Rosso Scooter SC.
har tagit fram detta mopeddäck med namnet Diablo Rosso Scooter. Däcket har däckbeteckningen 130/70-R12.
Mopeddäck från med modellnamnet Diablo Rosso Scooter SC och däckbeteckningen 130/70-R12.