Detta mopeddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 130/70-R18 till din moped. Mopeddäcket K657 är ett mopeddäck i utbudet av däck från .
K657 är ett mopeddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". mopeddäcket K657 är 130 mm brett och en profil på 91 mm. Hastighetsindex H som K657 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera K657 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 229 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | K657 |
| Däckbeteckning | 130/70-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 130 mm |
| Profil | 91 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 63 |
| EAN | 4710405483952 |
Ett av våra mopeddäck från . Detta däck med beteckningen 130/70-R10.
har tagit fram detta mopeddäck med namnet Diablo Rosso Scooter. Däcket har däckbeteckningen 130/70-R12.
Ett av våra mopeddäck från . Detta däck med beteckningen 130/70-R13.