Detta mopeddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 110/80-R18 till din moped. Detta mopeddäck har modellnamnet K761 och är ett av alla däck som tillverkas av .
K761 passar på fälgar med en diameter på 18". Med mopeddäcket K761 får du ett däck som är 110 mm brett och har en profil på 88 mm. Hastighetsindex H som K761 har innebär att det är ett mopeddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina K761? Passa på att köpa fälgar när du köper nya mopeddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 187 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | K761 |
| Däckbeteckning | 110/80-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 110 mm |
| Profil | 88 mm |
| Profilprocent | 80% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 58 |
| EAN | 4717954427116 |
Ett av våra mopeddäck från . Detta däck med beteckningen 120/70-R17.
Mopeddäck från med modellnamnet K657 och däckbeteckningen 130/70-R18.
Mopeddäck från med modellnamnet K761 och däckbeteckningen 130/60-R13.