Detta mopeddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 90/90-R21 till din moped. , som är kända av många för sina mopeddäck, kallar detta mopeddäck för K761.
K761 passar på fälgar med en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 90 mm och har en profil som är ungefär 81 mm. Profilmåttet motsvarar 90% av däckets bredd. Hastighetsindex H som K761 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta mopeddäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 947 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Mopeddäck |
|---|---|
| Avsett för | Moped |
| Märke | |
| Modell | K761 |
| Däckbeteckning | 90/90-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 90 mm |
| Profil | 81 mm |
| Profilprocent | 90% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 54 |
| EAN | 4717294990677 |
Mopeddäck från med modellnamnet K761 och däckbeteckningen 90/90-R21.
Mopeddäck från med modellnamnet K761 och däckbeteckningen 130/60-R13.
Detta mopeddäck från , kallat K761, har däckbeteckningen 140/70-R12.
Mopeddäck från med modellnamnet K761 och däckbeteckningen 120/70-R12.